SIKÇA SORULAN SORULAR

1Kampüse Hoş Geldin projesine kimler katılabiliyor?
Kampüse Hoş Geldin programına tüm üniversite öğrencileri katılabilir.
2Kampüse Hoş Geldin faaliyetleri çerçevesinde bir ücret talep ediliyor mu?
Kampüse Hoş Geldin tamamen gönüllülük esasına dayanan bu çerçevede hiçbir etkinliğinden ücret talep etmeyen bir projedir.
3Kampüse Hoş Geldin kim tarafından kuruldu?
Ekibimiz tamamen 18-25 yaş arası üniversitede okuyan ve hayalleri olan gençler tarafından kuruldu.
4Kampüse Hoş Geldin ile ilgili üniversiteme ilişkin soruları kime sorabilirim?
81 ilimizde ve KKTC dahil olmak üzere temsilcilerimize aklınızdaki tüm soruları yöneltebilirsiniz.
5Kampüse Hoş Geldin burs veriyor mu?
Kampüse Hoş Geldin üniversiteli gönüllü gençlerden oluştuğu için burs verme gibi bir durumu mevcut değil. Ama burs kazanabilmen için tecrübeli gençler tarafından sana tüyolarımız olacak :) Ayrıca burs haberlerini ve burs başvurularını sayfamızdan takip etmeyi unutma!
6Kampüse Hoş Geldin nedir 3 kelime ile özetleyin dersem ne derdiniz?
Yardımlaşma, arkadaşlık ve hayallerimiz.
7Üniversitem de sizlere nereden ve nasıl ulaşabilirim?
Aşağıda bulunan web adresinden üniversitenin bulunduğu ildeki temsilcimize ulaşabilirsiniz. https://kampusehosgeldin.com/temsilciliklerimiz/
8Kampüse Hoş Geldin hangi konularda çalışma ve etkinlikler yapıyor?
Programımız çatısı altında akademik programlar, geziler ve birçok eğlenceli faaliyeti bulma şansınız olacak.
9Üniversite için ailemden uzakta yeni bir şehre taşındığım için heyecanlı ve meraklıyım. Öğrenciliğimi geçireceğim şehir ve üniversite çevrem ile ilgili, arkadaşlarımla gezebileceğim, ders çalışabileceğim yerler hakkında öneri ve bilgilendirmeleriniz oluyor mu?
Tabii ki. Sitemiz içerisinde bulunan "Nesi Meşhur" bölümünde tüm illerimiz ile ilgili güzel vakit geçirebileceğin yerlerin detaylı bilgisine sahip olabilirsin.
10Yurt/Öğrenci Evi konusunda özel/devlet desteğiniz mevcut mu ?
Üzgünüm. :( Bu konuda sana sadece yurtlar hakkında detaylı bilgi verebilirim. Çünkü hiçbir yurt veya işletme ile bağlantımız bulunmamaktadır. Ama size bu süreçte nereden ev tutulur, hangi yurtlar daha iyidir gibi tüyolar verebiliriz.
11Kampüse Hoş Geldin gezi programları düzenliyor mu?
Tam da bu konuya değinecektim. Programımız kapsamında medeniyetimizi, tarihimizi ve bulunduğunuz ilinizi tanıtacak eğlenirken öğrenebileceğiniz gezilerimiz mevcut. Haberdar olmak için iletişim bilgilerinle kayıt olmayı unutma.
12Okul dönemi içinde etkinlikler (seminer, sempozyum vb. ) gerçekleştiriyor musunuz?
Evet. Okul döneminde birçok eğlenceli ve eğitici etkinlikler gerçekleştireceğiz.
13Yurt dışı programları erasmus, agh ( Avrupa Gönüllülük Hizmeti), öğrenci değişimi gibi projeler hakkında bilgilendirme ve desteğiniz mevcut mu?
İhtiyacın olan her alanda sana bilgilendirme yapacağız. Tabii bu süreçte senin her zaman arkandayız.
14Doğru ders seçimi yapmak ve okula adapte olmak konusunda endişelerim var, sizin bu konuda öneri ve projeleriniz var mı?
Kafanda hangi hocadan rahat geçilir, hangi hoca dersi daha verimli hale getirebilir soruları varsa il temsilcilerimizle bilgi alış-verişinde bulunabilirsin.
15Üniversite hayatımın dersler dışında beni sosyal hayata hazırlamasını da önemsiyorum. Mesleki gelişim ve kariyer odaklı programlarınız oluyor mu?
Gezi programlarımızın yanı sıra kendimizi geliştirebileceğimiz konferanslar, seminerler, paneller yapacağız. Katılım sertifikalı programlar çok önemli sakın kaçırma!
16Ben proje üretmeyi çok seven bir öğrenciyim, üniversite yaşantım içinde de gerçekleştirmek isteyeceğim fikirler ve projeler olacaktır. Bu konularda destek ve yardımlarda bulunuyor musunuz?
Kapımız tüm hayallere açık. Hayallerimizin ve imkanımızın sınırını zorlayarak senin projelerini gerçekleştirmek için gün sayıyoruz.
17Üniversitelerde Akran rehberliği gibi programlarla bölüm ve fakülte içinde bizlere rehberlik edebilecek, (ders notları, çıkmış sorular, ders nasıl alınır, geçme puanı nedir? Gano nasıl hesaplanır?) gibi konularda destek olabilecek temsilcilikleriniz veya arkadaşlarınız var mı?
Kampüse Hoş Geldin projemiz siz ve sizin gibi gençler aracılığıyla oluşturulduğu için saydığınız tüm bu konularda arkadaşlarımız size yardımcı olmak için can atıyor :) :)
KAYIT OL